Nepodceňujte nespavost a stres

16.04.2018

Nejčastější příčinou nespavosti je stres. Každý zná z vlastní zkušenosti situaci, kdy se snaží usnout, ale díky myšlenkám na pracovní povinnosti, rodinné záležitosti, to není vůbec snadné. Vyhnout se stresovým situacím není v dnešní době dost dobře možné a dlouhodobé působení stresových situací vede k nespavosti.

Mnoho lidí řeší nespavost různýmy léky, ale je třeba vědět, že je možné lépe zvládat stres pomocí  meditace, jógovými dechovými technikami a také Hormonální jógou. HJ je sestava která působí na žlázy s vnitřní sekrecí (varlata, nadledviny, štítná žláza a hypofýza) a díky protistresovým cvikům, můžete zklidnit mysl a následně bez problémů usnout.

Co se děje v našem těle při usínání?

  1. dýchání se zpomaluje
  2. zpomaluje se činnost srdce
  3. zpomaluje se metabolismus
  4. uvolnňují se svaly 
  5. nadledviny produkují minimum kortizolu 
  6. mozek přijímá minimum vjemů 
  7. nad ránem se produkce kortizolu zvýší a dojde k probuzení

Spánek a stres jsou naprosto protichůdné procesy, bohužel se v současné době stává, že nastávají ve stejný moment a s tím přichází nespavost. Stresové hormony aktivují a burcují organismus k činnosti, svaly se prokrví a jsou připraveny na okamžitou akci, mozek jede na plné obrátky. Při dlouhodobém stresu zůstává hormon kortizol na vysokých hodnotách a to brání kvalitnímu a hlubokému spánku anebo je spánek přerušovaný.

Dlouhodobé působení stresových situací vede k poruchám spánku a je s tím potřeba něco dělat, můžete navštívit lékaře, nebo začít na sobě pracovat pomocí Hormonální jógy. První změnou, kterou na sobě pozorují klienti cvičící HJ, je kvalitnější spánek a větší odolnost vůči stresu.


Rád bych Vás pozval na dvouhodinový workshop "Protistresové cviky pro MUŽE" do Centra hormonální jógy, protože rady o zbavování se stresu jsou sice fajn, ale lepší je, když dostanete do ruky nástroj, který Vám pomůže stres eliminovat:

Kdy: neděle 6.5.2018 (18:00-20:00)

Kde: Umělecká 4, Praha 7

Cena: 500Kč

Přihlásit se na můžete na emilu : petr.bavlsik@seznam.cz

Přeji krásné hluboce prospané noci 

Petr Bavlšík